OdinDVDRipper به شما این آزادی را می دهد تا به سادگی و بی دردسر دی وی دی های خود را به فرمت های محبوب برای پخش در انواع دستگاه های چند رسانه ای تبدیل کنید. دی وی دی های خود را به بهترین کیفیت تبدیل کنید (H.264/MPEG-4 AVC, Apple TVh.2641080P, HD WMV, MPEG-2/MPEG-4 TS HD Video) با سرعت عالی و غیر قابل مقایسه در عین حال حفظ نمودن کیفیت HD و همچنین تبدیل کردن دی وی دی به فرمت فیلم های رایج مانند: AVI, MPEG, WMV, DivX, MP4, H.264/MPEG-4 AVC, RM, MOV, XviD, 3GP, MP3, WMA, WAV, RA, M4A, AAC, AC3, and OGG از قابلیت مفید این نرم افزار است. برای شما دوستدان موسیقی و دنبال کنندگان کنسرت ها جالب خواهد بود که بدانید شما میتوانید DVD های موسیقی خود را به فرمت های MP3, WMA, AAC و WAV تبدیل کنید.

فایل ها مختلف را برای دستگاه های مختلف ریپ کنید
هر فیلم دی وی دی را در هر پخش کننده ای تماشا کنید، دی وی دی را به فرمت های AVI, MPEG- 1/MPEG-2/MPEG-4, WMV, DivX, MP4, H.264/AVC, RM, MOV, M4V, XviD, 3GP, VOB, FLV, و یا فرمت های SWF تبدیل کنید. صدا ها را از دی وی دی استخراج و با فرمت های MP3, WMA, WAV, RA, M4A, AAC, AC3, OGG, or AU ذخیره کنید.

بریدن، ترو تمیز کردن، ادغام و غیره برای ساخت فیلم مورد نیاز و ایجاد عنوان
شما را قادر میسازد تا قسمت ها و فصل های مختلف فیلم ویدیویی خود را تروتمیز کنید یعنی به شکل دلخواه خود در آورید، روشنایی و کنتراست فیلم خود را تنظیم کنید، زیرنویس انتخاب کنید، یک ترک صدا را انتخاب کنید و میزان صدایش را تنظیم کنید. بریدن قست های مختلف فیلم با سایز های مختلف برای چیدمان آنها به نحوه ی دلخواه خود به سادگی بی دردسر نیز جزء آپشن های نرم افزار است.

زیر نویس ها قابل افزودن یا لغو کردن هستند
قبل از انجام عمل تبدیل شما اختیار دارید انتخاب کنید که آیا زیر نویس اجرا شود یا خیر.

ویژگی های دیگر
پیش نمایش فیلم در هنگام تبدیل، قابلیت سفارشی کردن تنظیماتی از قبیل بیت ریت، رزولوشن، فریم ریت، سمپل ریت، برای صدا و فیلم و مطابقت کدک با پخش کننده ها از دیگر ویژگی های این نرم افزار است.