امنیت در رایانه، امروز دیگر به کلمه ای آشنا و مهم برای تمام کاربران تبدیل شده است و اگر کاربر بخواهد به طور کامل از رایانه ی خود محافظت کند باید از نرم افزار های آنتی ویروس که در این زمینه ارایه شده اند استفاده نماید. یکی از برترین و بهترین آنتی ویروس های حال حاضر جهان نرم افزارهایی که است که شرکت Avast! ارایه می کند و به طور اختصاصی نرم افزار هایی را در این زمینه ارایه کرده است که امنیت شما در هر زمینه ای تضمین می نماید.

این شرکت اقدام به ساخت 3 نسخه ی مختلف آنتی ویروس کرده است که هر یک کاربرد متفاوتی دارند، ابتدا این نسخه ها را معرفی می کنیم و سپس به تفکیک به شرح کاربرد های هر کدام از آنها می پردازیم. نسخه ی اول آن Avast! Free Antivirus می باشد و همانطور که از نام این نرم افزار بر می آید نسخه ی خانگی آنتی ویروس Avast! است که برای کاربران خانگی که ارتباطات چندانی ندارند مناسب است و کاملا رایگان ارایه شده است. نسخه ی دوم آن Avast! Internet Security می باشد که این نسخه برای امنیت در اینترنت و ارتباطات عمومی ایجاد شده است و برای کسانی که بیشتر با اینترنت سروکار دارند مناسب است و امنیت کاملی در مقابل بد افزار های جاسوسی ارایه می کند. نسخه ی سوم آن Avast! Antivirus Pro می باشد که این نسخه بسیار کامل و حرفه ای بوده و کاربرد آن برای کاربرانی است که ورودی اطلاعات آنها از جمله اینترنت، شبکه و ... زیاد می باشد و امکان آلوده شدن رایانه بسیار زیاد است. هم اینک می توانید آخرین ویرایش هر یک از این نرم افزار ها را از سایت دانلود رایگان دریافت نمایید.

 حال به تفسیر به شرح امکانات هر یک از نسخه های Avast! می پردازیم :


Avast Free Antivirus


همانطور که گفته شد این نرم افزار، نسخه رایگان و خانگی ارایه شده توسط شرکت Avast! می باشد و  راه حل ساده و رایگانی برای حفاظت کامپیوتر در قبال انواع نرم افزار مخرب است. البته خانگی بودن این نرم افزار دلیل بر ضعف آن نیست بلکه بخش های غیر ضروری برای یک کاربر خانگی حذف شده است تا با حجم کم و سرعت بالا از رایانه ی شما محافظت نماید. این نسخه از آنتی ویروس Avast! دارای اسکن سریع و با بانک اطلاعاتی قدرتمندی است که به شما امکان شناسایی ویروس، بد افزار های جاسوسی، روت کیت ها و ... را می دهد و شما می توانید بعد از اسکن آنها را غیر فعال یا حذف نمایید. این نرم افزار تا حدودی امنیت شما را در اینترنت نیز فراهم می کند و زمانی که در حال وبگردی یا چک کردن ایمیل هایتان هستید، از ورود هر بد افزار یا ویروسی به رایانه ی شما جلوگیری می کند.

Avast! Internet Security

همانطور که از نام این مجموعه بر می آید، وظیفه ی اصلی این نرم افزار حفاظت از اطلاعات و رایانه ی شما در مقابل تهدیداتی است که ممکن است از طریق اینترنت رایانه ی شما را مورد هجوم قرار دهند، ولی این نرم افزار تنها یک ابزار امنیت اینترنت نیست و متشکل از Antivirus، Anti-Spyware، AntiSpam و Firewall می باشد و شما با در اختیار داشتن این مجموعه، امنیت کاملی را برای خود فراهم ساخته اید. شما ممکن است در وبگردی های خود، شامل معاملات مالی حساس بین شما و بانک ها، فروشگاه های آنلاین، کار با شبکه های اجتماعی و یا در کار با نرم افزار های اصلی همچون نرم افزار های گفتگوی آنلاین و ... از شناسه و رمز های عبور استفاده کنید که اطلاعات شخصی شما می باشند، این نرم افزار در پس زمینه ی سیستم عامل شما فعال می شود و تمام اطلاعاتی خصوصی شما را زیر نظر گرفته و از دزدی این اطلاعات به هر نحوی جلوگیری می کند. اسکن قدرتمند این نرم افزار نیز از طرف شرکت سازنده بسیار سریع معرفی شده است و حتی قادر است از طریق بوت سیستم عامل نیز، رایانه ی شما را مورد اسکن قرار دهد. این نرم افزار تمام ایمیل ها، فایل ها و در کل تمام اطلاعات اجرایی را قبل از اجرا مورد بررسی قرار می دهد و در صورت آلوده بودن، به شما پیغام هشداری نشان می دهد که باعث خواهد شد تا شما قبل از آلوده شدن رایانه، از ورود هر نوع بد افزاری جلوگیری کنید. نرم افزار های جاسوسی در اینترنت همه روزه در حال افزایش هستند و همراه با آن هکر ها نیز در کمین نشسته اند، برای اینکه بتوانید با آنها مقابله کنید فقط کافیست Avast! Internet Security را بر روی رایانه ی خود نصب کنید، همانطور که گفته شده این نرم افزار با داشتن یک دیوار آتش و بخش ضد جاسوسی، از نفوذ هکر یا نرم افزار های جاسوسی به رایانه ی شما جلوگیری می کند و امنیت کاملی را در این زمینه برای شما فراهم میسازد که نشان از قدرتمندی این نرم افزار دارد.

Avast! Antivirus Pro

این نرم افزار شاه آنتی ویروس سری نرم افزار های Avast! می باشد که قادر است تمام راه های ورود و فعالیت ویروس را تحت کنترل خود قرار دهد. از جمله ی راههایی که ویروس قادر است به رایانه ی شما وارد گردد می توان به USB ها، دیسک ها، ایمیل ها و صفحات وب اشاره کرد که این آنتی ویروس به طور کامل تمام این راههای ورودی را تحت کنترل قرار می دهد و با دیدن کوچکترین فعالیت نامعلوم با بررسی سریع و شناسایی ویروس از طریق بانک اطلاعاتی به روز خود بلافاصله ویروس را از بین برده و از انتشار آن و آلوده کردن رایانه ی شما جلوگیری می نماید. این نرم افزار همچنین دارای یک دیوار آتش فوق العاده قدرتمند و ریز بین می باشد که قادر است تمام اطلاعات ورودی و خروجی رایانه ی شما را مورد بررسی قرار داده و در صورت مشاهده ی هر گونه ی برنامه ی یا فایل مخرب شما را آگاه می کند و شما تصمیم گیری لازم را انجام خواهید داد. شرکت Avast! در ارایه ی این نرم افزار به طور صریح اشاره کرده است که با وجود این نرم افزار در رایانه ی شما، شما می توانید با خیال راحت به وبگردی و چک ایمیل هایتان بپردازید، چون هر ابزار جاسوسی شامل هکر ها، تروجان ها، روت کیت ها و ... قادر به عبور از بخش ضد جاسوسی این نرم افزار نیست و نمی توانند به هیچ یک از اطلاعات شخصی شما دسترسی پیدا کنند که نشان از قدرتمندی این نرم افزار دارد. اگر اهل بازی های رایانه ای می باشد حتما می دانید که برخی از نرم افزار ها باعث اخلال در اجرای این بازی ها می شوند، این نرم افزار بخشی به نام Gaming داراست که در زمینه ی ویندوز شما فعال می شود و وقتی در حال بازی هستید از ایجاد خلال در بین بازی جلوگیری می کند و باعث اجرای روان تر بازی ها خواهد شد. این نرم افزار به راحتی از طریق اینترنت قابل به روز رسانی است و شما می توانید هر لحظه بانک اطلاعاتی آنتی ویروس خود را به روز کنید تا در مقابل تهدیدات جدید ایمن باشید.

Avast! Premier

شامل تمام Antivirus Pro & Internet Security با قدرت فوق فراتر از آنچه که از یک آنتی ویروس انتظار میرود!


کدام نسخه مناسب شماست؟

اگر نمیخواهید برای آنتی ویروس خود لایسنس بخیرید یا آن را کرک کنید از نسخه avast! Free Antivirus استفاده کنید تا بتوانید تنها اکثر آپدیت های مهم را دریافت کنید. اگر از اینترنت استفاده نمیکنید به شما نسخه آنتی ویروس avast! Pro Antivirus را پیشنهاد می کنیم زیرا دارای امکانات کنترل اینترنت نمیباشد اما اگر عمده کار شما با کامپیوتر در اینترنت است، از نسخه اینترنت سکوریتی avast! Internet Security استفاده کنید زیرا علاوه بر دارا بودن آنتی ویروس قوی در محافظ از کامپیوتر شما از فایروال نیز استفاده میکند که از احتمالاتی مانند ورود ویروس و هک شدن سیستم جلوگیری میکند.

اما اگر امنیت بسیار بالا برای کامپیوتر مدنظر دارید از نسخه فوق العاده قدرتمند avast! Premier استفاده کنید.

نسخه avast! Pro Antivirus شامل:

* Intelligent antivirus & anti-malware
* Home Network Security
* Browser Cleanup

نسخه avast! Internet Security علاوه بر امکانات بالا دارای:

* Pay & bank online. Safely.
* Anti-hijack protection
* Silent Firewall
* Anti-spam

نسخه avast! Premier علاوه بر امکانات هر دو نسخه بالا دارای:

* Automatic patching of security holes
* Prevent misuse of your private data

حداقل سیستم مورد نیاز:

* Microsoft Windows 8.1, 8, 7 SP1, Vista SP2, XP SP2
* Processor: Pentium 3 And 32 - 64
* Memory:128 MB RAM
* Hard Drive Space: 2 GB


دریافت کرک، سریال نامبر و لایسنس آنتی ویروس آواست:

برای اطلاع از آخرین برنامه های دریافت سریال نامبر آنتی ویروس بیت دیفندر اینجا کلیک کنید.