شرکت گوگل امسال هم مانند سال‌های گذشته قصد داشت در رویداد I/O از اندروید ۱۱ و احتمالا پیکسل ۴a رونمایی کند که این کنفرانس سالانه معمولا هر ساله در ماه May برگزار می‌شود. اما متاسفانه به دلیل بروز بحران کرونا، گوگل اعلام کرد به صورت آنلاین در تاریخ ۳ ژوئن (۱۴ خرداد) رویداد معرفی اندروید را برگزار خواهد کرد.

روز گذشته، صفحه رسمی پشتیبانی توییتر اعلام کرد در راستای سهولت تعامل کاربران با برنامه، امکان زمان ‌بندی و ذخیره پیام‌ها در توییتر فراهم شد.

اینطور که به نظر می‌رسد، گوگل قصد دارد به زودی امکان نمایش گیم‌پلی بازی‌ها در پلی استور را در بخشی تحت عنوان «Watch others play» فراهم کند تا بدین ترتیب کاربران قبل از دانلود یک بازی، بتوانند ویدئوی گیم‌پلی دیگران را مشاهده کنند.

اینستاگرام با اتخاذ تصمیمات جدید می‌خواهد یوتیوب را چالش بکشد. این اپلیکیشن قصد دارد با معرفی ویژگی‌های جدید، کسب درآمد برای کاربران پرطرفدار یا به اصطلاح اینفلوئنسر را امکان‌پذیر کند. اینستاگرام اعلام کرده که با نمایش تبلیغات در ویدیوهای IGTV درآمدزایی را برای کاربران ممکن می‌کند و در این بین تولیدکنندگان محتوا در جریان لایوهای خود می‌توانند انواع «مدال‌های» مجازی را به فروش برسانند.

طی یک نظرسنجی در رابطه با مهم‌ترین بخش یک گوشی که اخیرا از کاربران وب‌سایت androidcentral به عمل آمد، بسیاری از آن‌ها در رابطه با اینکه چه قابلیتی از گوشی‌های هوشمند مهم‌تر از دیگر بخش‌هاست به گفت‌و‌گو پرداختند که در نهایت اکثر آن‌ها به دوربین رای دادند. اما برخی‌ها معتقدند نرم‌افزار از تمامی قسمت‌های یک گجت مهم‌تر است. اما آیا واقعا این درست است؟ در این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

شب گذشته برای نخستین بار، توییتر در پایین دو توییت دونالد ترامپ اخطار «به طور بالقوه گمراه‌کننده» را قرار داد. در این توییت‌ها، دونالد ترامپ مدعی شده که رای پستی در انتخابات پیش روی آمریکا به تقلب گسترده منجر خواهد شد.

سامسونگ مدت زمان نسبتا زیادی است که دستیار صوتی هوشمند خود را با نام بیکسبی راهی گوشی‌های هوشمندش کرده و به همین خاطر فعلا گوشی‌های زیادی از سامسونگ به آن مجهز هستند. بسیاری‌ها از عملکرد این دستیار صوتی ناراضی بودند اما سامسونگ ظاهرا قصد تسلیم شدن نداشت و روز گذشته حتی اعلام شد در راستای بهبود عملکرد آن، سه قابلیت بسیار کاربردی نیز به بیکسبی ویژن اضافه شده.

نسخه جهانی رابط کاربری MIUI 12 که اخیرا فقط نسخه بتای خصوصی آن در دسترس بود، روز گذشته برای کاربران گوشی‌های ردمی K20 که در دیگر بازارها تحت عنوان می ۹T شناخته می‌شود عرضه شد. (شماره بروزرسانی این رابط ۱۲.۰.۰.۱۱ است.)