امروز در وب سایت دانلود رایگان می خواهیم ابزار ADVANCED Codecs را به شما عزیزان معرفی کنیم که همانطور که از نامشان بر می آید شامل کدک (به انگلیسی Codecs) های ویندوز های محبوب 7 ، 8 و 10 می باشد. اما قبل از معرفی این ابزار می خواهیم کمی با مفهوم کدک آشنا شویم؛ کدک ها دستوراتی هستند درباره نحوه رمزگذاری (Coding) فایل‌های تصویری یا صوتی بطوریکه آنها از فضای کمتری استفاده کنند. معمولاً این کدک‌ها حاوی دستورات نحوه تبدیل جریان داده‌ های رمزگذاری شده به فیلم (یعنی رمزگشایی) نیز هستند ولی تمام کدک ها در یک ویندوز عادی وجود ندارد برای همین ممکن است شما نتوانید برای مثال با پلیر ویندوز فرمت فایل های مختلفی را اجرا کنید.

ابزار ADVANCED Codecs شامل تمام کدک های مورد نیاز برای پخش فایل های صوتی و تصویری است پخش بدون دردسر فیلم و صوت را برای شما فراهم خواهد نمود. ADVANCED Codecs بسته ای از کدک ها هستند که به صورت هوشمند توسط ویندوز شما خوانده شده و بعد از تمام نرم افزار های پخش فایل های چند رسانه ای همچون Windows Media Player و Media Center به طور خودکار قادر به تشخیص فرمت فایل های شما خواهند بود. مزیت این روش اینجاست که دیگر نیازی نیست تا پلیر های متعددی را برای پخش فرمت های مختلف فایل های صوتی و تصویری خود دانلود و نصب کنید و با نصب این نرم افزار می توانید از پخش فایل های خود لذت ببرید.

با نصب این بسته از کدک ها شما در تمام نرم افزار های پخش قادر خواهید بود فایل با فرمت های amr, mpc, ofr, divx, mka, ape, flac, evo, flv, m4b, mkv, ogg, ogv, ogm, rmvb, xvid را به راحتی و بدون هیچ مشکلی تماشا کنید که نشان از قدرتمندی این ابزار دارد. قابلیت جالبی که در این ابزار در نظر گرفته شده امکان بازگردانی اطلاعات اضافه شده بدون آسیب به کل پروژه است؛ یعنی شما به راحتی می توانید کدک های مورد نیاز خود را اضافه و یا کدک هایی که نصب شده اند را به راحتی یک کلیک از رایانه ی خود حذف کنید و هیچ آسیبی به مجموعه وارد نشود که این گزینه باعث هر چه محبوب تر شدن آن شده است. این ابزار برای ویندوز های 32 و کامپوننت ویندوز 64 بیتی به طور مجزا تهیه شده است و شما می توانید به راحتی آن را دانلود و از اجرای فایل های چند رسانه ای خود لذت ببرید.